Šarkaniáda v SŠI

14. novembra 2023 boli deti z triedy Kačičky pozvané na návštevu do Spojenej školy internátnej vo Vranove nad Topľou. Po príchode do SŠI sa deti rozdelili do troch tried. Zasadli do naozajstných školáckych lavíc. Tu si pre ne pripravili pedagógovia tvorivé aktivity – vyrábanie šarkanov. Deťom boli pri práci nápomocní aj študenti zo ZÚ Fénix pri Gymnáziu C. Daxnera vo Vranove nad Topľou. S našimi deťmi vyrábali šarkanov aj deti so sluchovým postihnutím z tejto školy. Tieto nás aj naučili, ako sa v posunkovej reči povie: „Dobrý deň!“
Práca im išla od ruky a v každej triede vyrobili rôznych pestrofarebných šarkanov. Nechýbalo malé občerstvenie a teplý čaj. So šarkanmi sme vyšli na školský dvor. Cestou sme stretli kocúrika Murka so zranenou nôžkou, o ktorého sa starajú žiaci školy. A potom začala naozajstná Šarkaniáda. Pestrofarebné šarkany lietali za utekajúcimi deťmi a všade sa ozýval veselý smiech a výskanie.
Bola to veľmi pekná návšteva, z ktorej sme si priniesli veľa zážitkov.
Ďakujeme!