SČK – Deň otvorených dverí

V jedno pondelkové slnečné dopoludnie z našej školy opäť vycupkali ježkovia, stonožky a lienky, aby si spestrili deň novými dobrodružstvami a zážitkami. Zastavili sa až pred domom s červeným krížom, ktorý už veľmi dobre poznajú. SČK znamená pomoc ľuďom, to už ako predškoláci veľmi dobre vedia. Práve tam sa konal „Deň otvorených dverí“. Hneď na dvore ich privítali milé tety zdravotníčky, ktoré sa im potom venovali a sprevádzali ich na pripravených stanovištiach. Naši „malí záchranári“ si vyskúšali všetko, čo má taký záchranár vedieť. Prvú pomoc na figurínach, správne umývanie si rúk, či zúbkov. Pozreli si aj poučný príbeh o tom , ako vlastne ČK vznikol. Za odmenu si nechali omaľovať tváričky veselými farbami podľa vlastného výberu. Každému sa tiež ušla aj malá sladkosť, ale najväčšou odmenou im aj tak boli zážitky a vedomosti, ktoré v ten deň získali. Určite ich neraz budú potrebovať, aby mohli pomôcť niekomu, kto sa ocitne v núdzi. Tak im držme palce, aby to zvládli s takou istotou, ako v tento deň.