Dvojka dokorán


27. marca 2023 bol upršaný pondelok. Všetci predškoláci z našej materskej školy mali aj napriek počasiu veľkú radosť. Tešili sa, že si môžu vyskúšať vychádzku s dáždnikmi a že nás žiaci a učitelia so Základnej školy na Sídlisku 2 v našom meste pozvali k nim na návštevu, aby sme si užili „Dvojku dokorán“. V priestoroch Základnej školy sa rozdelili deti z triedy Lienok, Stonožiek a Ježkov na štyri skupinky, ktoré mali svoje vlastné hostesky – žiakov a pani vychovávateľky zo školského klubu. Aby sme sa nestratili v tom veľkom a neznámom priestore každý dostal na krk kartičku s logom školy. Hostesky nás sprevádzali po celej škole. Navštívili sme malú aj veľkú telocvičňu, triedy na prvom stupni, špecializované učebne. Zacvičili sme si s mažoretkami, vyskúšali pohybové cvičenia, zaspievali s Cifroškármi, zatancovali s naozajstnou školskou hudobnou skupinou. Naše rúčky tiež nezaháľali. Zaujímavou technikou sme vymaľovali veľkonočné vajíčka. Najviac sa tešili naše hlavičky makovičky v učebniach fyziky, chémie a programovania. Spoznali sme mnohé kúzla, ktoré nám predviedli žiaci druhého stupňa. Nesmieme zabudnúť ani na EKO Stopy a krásny školský dvor.
Ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom z NAJ školy 2023 za deň plný zaujímavých aktivít a prekvapení.