Makovička športuje

V pondelok 24.10.2022 sa na našom školskom dvore konečne v novom školskom roku uskutočnila prvá jesenná akcia: Makovička športuje. Najviac boli prekvapené nové 3- 4 ročné deti, z toho, čo sa na školskom dvore deje, ale my veľkí sme im rýchlo ukázali ako sa zoradiť, pozdraviť a zaspievať na úvod akcie školskú hymnu. Po úvode, sa každá trieda vybrala na svoje stanovište, pričom nezabudli na krátku rozcvičku pred cvičením. 3-4 ročné deti si zahrali jednoduché pohybové hry: ,,Poskoč zajko“ a hry so šarkanom, 4-5 ročné hry: ,,Nakŕmime zvieratká“, ,,Na kozičku a záhradníka“ a ,,Na šikovného skákajka zajka“. 5-6 ročné deti si zahrali ,,Loptové preteky“, zvládali ,,Prekážkovú dráhu“ a zahrali sa na ,,Líšku a zajačikov“. Na záver opäť veľké deti ukázali novým deťom, ako sa zoradiť, pozdraviť a odpovedať pani riaditeľke na otázku, ktorá pohybová hra sa im najviac páčila. Po speve hymny nasledovala pred deti zdravá odmena – pomaranč.