• Trieda č. 1

  Veveričky

  Učiteľky:
  Anna Vasiľová
  Mgr. Jana Boháčová
 • Trieda č. 2

  Lienky


  Učiteľky:
  Jana Baníková
  Daniela Žoncová
 • Trieda č. 3

  Slniečka

  Učiteľky:
  Anna Tóthová
  Mgr. Eva Kudziová
  Mgr. Helena Vasiľová
 • Trieda č. 4

  Kačičky

  Učiteľky:
  Daniela Ferencová
  Bc. Alena Mlejová
 • Trieda č. 5

  Ježkovia


  Učiteľky:
  Mária Bindasová
  Mgr. Mária Miňová
 • Trieda č. 6

  Včielky

  Učiteľky:
  Darina Mičeková
  Lenka Hanudeľová
 • Trieda č. 7

  Stonožky

  Učiteľky:
  Terézia Krištanová
  Júlia Jenčková
 • Trieda č. 8

  Motýle

  Učiteľky:                  Dagmar Vrábelová             Lýdia Mičeková                     Mgr. Michaela Oravcová             

Zdravotná olympiáda

Dňa 16.6.2015 učiteľky 5-6 ročných detí z triedy veveričiek pripravili pre deti z triedy slniečok a včielok zdravotnú olympiádu. Po privítaní a otvorení olympiády sa deti presunuli na tri pripravené a označené stanovištia, na ktorých plnili zaujímavé úlohy: hádali hádanky o ľudskom tele, správne ukladali  a pomenovávali orgány v ľudskom tele, opisovali podľa obrázkov nebezpečné situácie, do ktorých sa deti môžu v bežnom živote dostať, zdôvodňovali, ako takýmto situáciám predísť, zahrali sa na lekára a zdravotnú sestru a ošetrovali poranený prst kamarátovi, triedili zdravé a nezdravé potraviny a v pracovnom liste vyfarbovali predmety, ktoré pomôžu chorému chrobáčikovi k skorému uzdraveniu. Na záver po zhodnotení, boli deti odmenené potleskom a peknou motivačnou nálepkou na tričko.

Celý článok...

Noc v MŠ - indiánska noc

Predškoláci z triedy slniečok dňa 19.6.2015 prežili noc v MŠ bez rodičov a so svojimi pani učiteľkami. V tento deň si deti zhotovovali v aktivitách náhrdelníky, čelenky a indiánske sekerky. Deti sa prezliekli do indiánskych kostýmov, ozdobili sa čelenkami a náhrdelníkmi a na školskom dvore si postavili indiánsky príbytok wigwam. V popoludňajších aktivitách, dievčatá navliekali korálky na šnúrku za čas, ktorý ukazovali presýpacie hodiny, chlapci svoju šikovnosť prejavili chytaním rýb v jazere a všetci streľbou z luku lovili bizóna. Večer si svoju odvahu a nebojácnosť vyskúšali  hľadaním strateného pokladu indiánov.

Celý článok...

Domčeky pre zvieratká

„Vitajte u nás“. Tieto slová zazneli z úst malých ježkov, ktorí privítali svojich rovesníkov, kamarátov z triedy stonožiek. Dńa 18.6.2015 sa stretli, aby spoločnými silami pomohli zvieratkám zo ZOO. Ako? Nuž premenili sa na stviteľov a zvieratkám z ďalekej Afriky postavili domčeky, v ktorých budú bývať. Kždý bol iný, krásny a jedinečný ako naše šikovné ratolesti.Celý článok...

Vranovský maratónik

V piatok 12.6.2015 sa pod záštitou primátora mesta Ing. J.Ragana konal už XIV. Ročník Vranovského mládežníckého maratónika, kde nechýbali ani deti z našej MŠ. Školu reprezentovalo štvorčlenné družstvo dievčat a  štvorčlenné družstvo chlapcov, ktorí súťažili v štafetovom behu. Dosiahli sme skvelé úspechy. Dievčatá získali spomedzi MŠ prvé miesto a družstvo chlapcov sa umiestnilo na treťom mieste. Srdečne blahoželáme.

Celý článok...

Pieskové dobroty

...a takto si piekli motýliky, kačičky a lienočky, svoje tortičky. A hoci boli len z piesku, pripraviť materiál, naznášať ho na veľké kopy, prichystať ozdôbky, sviečky, veru nebola žiadna hračka. Ale výsledok je naozaj na zahryznutie...Celý článok...